אם ברצונך ללמוד להאיר את העולם בחללים מלאי חיים ומשמעות, המאזנים בהרמוניה בין רצונות לצרכים,

להלן הזדמנות להשתתף בהרצאה בתאורה שיעניק לך ידע מקצועי מקיף בתחום התאורה וחלל.

 

הקורס מיועד לאנשים המגיעים מעולם העיצוב ורוצים להעמיק את ידיעותיהם בתחום נושא התאורה. הקורס מקיף ונוגע על שלל היבטיו של אור וחלל, מהביטים פיזיולוגים, ביולוגים, פסיכולוגים, טכנולוגיים, ויזואליים ועיצוביים. הקורס משלב התנסויות מעשיות, סיורים ותרגילים.

 

שמי חנן פרץ,

אדריכל ומעצב תאורה בעל ניסיון של 12 שנה בתחום אדריכלות ועיצוב ובעל סטודיו פרץ אדריכלות.

בעל תואר שני בעיצוב תאורה אדריכלית משוודיה, מרצה ומעביר סדנאות בארץ ובעולם בתחום עיצוב תאורה אדריכלית.

עם היכרותי את התחום אני נתקל בהרבה מרחבים עם תאורה לקויה, ברצוני לעזור לקהילת המעצבים ולהעשיר את הידע שלהם בתחום התאורה והחלל.

הקורס כולל 12 מפגשים

כל מפגש 3 שעות אדקדמאיות

​מבנה הרצאה:

מטרות הקורס :

  1. העברת ידע והבנה של הקשר בין אור וחלל.

  2. לקשור בין עולם המושגים של אדריכלים לנושא של תכנון תאורה עבור חללים תפקודיים המוקדשים לפעילות אנושית.

  3. להיחשף לתכנים מקצועיים בתחום המאור, ולפתח הבנה בסיסית והתנסות מעשית משותפת בתכנון ועיצוב תאורה מלאכותית עבור מקרה בוחן.

 

מטרות הלימוד:

הלמידה תכלול הבנה של חשיבות התפקוד האנושי ביחס לתנאי האור בחלל, הבנת תהליך הבחירה בין סוג התאורה לסוג הפעילות האנושית, החשיבות של תאורה טבעית ומערכת היחסים שלה עם תאורה מלאכותית. חשיפה לטרמינולוגיה שמתארת אווירת תאורה באופן מילולי (רגשי, סובייקטיבי) והתנסות במתן פרשנות כמותית לטרמינולוגיה הזו.

כמו כן תכלול חשיפה למדדים הכמותיים של חישובים פוטומטרים, וההבנה הפונקציונלית של תאורה.

מטרת הלימוד העיקרית היא יצירת סל כלים מגובש לתכנון תאורה טבעית ומלאכותית פנים וחוץ, הכולל מתודולוגיות, הבנה והבחנה בהבדל בין סוגי המאור השונים.

 

מהלך ההרצאה:

ההרצאה הינה הרצאה מבוא מתוך סדרה של הרצאות שיתקיימו בהמשך.

בהרצאה ידונו ההקשרים התרבותיים, הפונקציונאליים והעיצוביים התורמים לקביעת דרישות תאורה בחללי פנים וחוץ, תוך הבנה שההקשרים נבדלים בצורה משמעותית אלה מאלה. בנוסף נעמוד על הבדלים משמעותיים בין הגדרת דרישות מאור לפנים לעומת חוץ, תאורה מלאכותית אל מול תאורה טבעית. כמו כן תידון ההשפעה הגדולה שיש לאור מבחינה פיזיולוגית ופסיכולוגית על המשתמשים על ידי בחינת דוגמאות שונות מעולם האדריכלות והאומנות. יועברו מתודולוגיות ושיטות לתכנון תאורה הלוקחות מגוון פרמטרים בחשבון הנוגעים למאור כגון: סינוור, צללים, ברק, עוצמה וגוון האור.

ינתן תרגיל שיכלול עבודה מעשית בזמן ההרצאה שתתרכז בתרגיל תכנוני עם התמודדות במקביל עם מספר תרחישים שונים וטכנולוגיות שונות לאותו חלל, התמודדות במקביל עם תאורה טבעית.

 

​​​​​​

טופס הרשמה להרצאה
 

arrow&v
Your Profession | המקצוע שלך