אם ברצונך ללמוד להאיר את העולם בחללים מלאי חיים ומשמעות, המאזנים בהרמוניה בין רצונות לצרכים,

להלן הזדמנות ללמוד קורס תאורה שיעניק לך ידע מקצועי מקיף בתחום התאורה וחלל.

 

הקורס מיועד לאנשים המגיעים מעולם העיצוב ורוצים להעמיק את ידיעותיהם בתחום נושא התאורה. הקורס מקיף ונוגע על שלל היבטיו של אור וחלל, מהביטים פיזיולוגים, ביולוגים, פסיכולוגים, טכנולוגיים, ויזואליים ועיצוביים. הקורס משלב התנסויות מעשיות, סיורים ותרגילים.

 

שמי חנן פרץ,

אדריכל ומעצב תאורה בעל ניסיון של 12 שנה בתחום אדריכלות ועיצוב ובעל סטודיו פרץ אדריכלות.

בעל תואר שני בעיצוב תאורה אדריכלית משוודיה, מרצה ומעביר סדנאות בארץ ובעולם בתחום עיצוב תאורה אדריכלית.

 עם היכרותי את התחום אני נתקל בהרבה מרחבים עם תאורה לקויה, ברצוני לעזור לקהילת המעצבים ולהעשיר את הידע שלהם בתחום התאורה והחלל.

הקורס כולל 12 מפגשים

כל מפגש 3 שעות אדקדמאיות

​מבנה הקורס:

מטרות הקורס :

  1. העברת ידע והבנה של הקשר בין אור וחלל.

  2. לקשור בין עולם המושגים של אדריכלים לנושא של תכנון תאורה עבור חללים תפקודיים המוקדשים לפעילות אנושית.

  3. להיחשף לתכנים מקצועיים בתחום המאור, ולפתח הבנה בסיסית והתנסות מעשית משותפת בתכנון ועיצוב תאורה טבעית ומלאכותית עבור מספר מקרי בוחן.

 

מטרות הלימוד:

הלמידה תכלול הבנה של חשיבות התפקוד האנושי ביחס לתנאי האור בחלל, הבנת תהליך הבחירה בין סוג התאורה לסוג הפעילות האנושית, החשיבות של תאורה טבעית ומערכת היחסים שלה עם תאורה מלאכותית. חשיפה לטרמינולוגיה שמתארת אווירת תאורה באופן מילולי (רגשי, סובייקטיבי) והתנסות במתן פרשנות כמותית לטרמינולוגיה הזו.

כמו כן תכלול חשיפה למדדים הכמותיים של חישובים פוטומטרים, וההבנה הפונקציונלית של תאורה.

מטרת הלימוד העיקרית היא יצירת סל כלים מגובש לתכנון תאורה טבעית ומלאכותית פנים וחוץ, הכולל מתודולוגיות, הבנה והבחנה בהבדל בין סוגי המאור השונים.

 

מהלך הקורס:

הקורס יכלול 2 הרצאות מבוא שיתמקדו בהבהרת מטרות הקורס למשתתפים ויצירת בסיס ומוטיבציה לקורס.

עבור התכנים המקצועיים של הקורס ידונו ההקשרים התרבותיים, הפונקציונאליים והעיצוביים התורמים לקביעת דרישות תאורה בחללי פנים וחוץ, תוך הבנה שההקשרים נבדלים בצורה משמעותית אלה מאלה. בנוסף נעמוד על הבדלים משמעותיים בין הגדרת דרישות מאור לפנים לעומת חוץ, תאורה מלאכותית אל מול תאורה טבעית. הבדלים נוספים הקשורים להגדרת כמות צריכת האנרגיה הנדרשת, הבדלים של רגולציה, ועוד.

כמו כן תידון ההשפעה הגדולה שיש לאור מבחינה פיזיולוגית ופסיכולוגית על המשתמשים על ידי בחינת דוגמאות שונות מעולם האדריכלות והאומנות.

יועברו מתודולוגיות ושיטות לתכנון תאורה הלוקחות מגוון פרמטרים בחשבון הנוגעים למאור כגון: סינוור, צללים, ברק, עוצמה וגוון האור.

העבודה המעשית בקורס תתרכז בתרגיל מסכם המורכב ממספר תרגילים שלחלקם סוגיות ואתגרים נלווים כגון: התמודדות במקביל עם תרחישים שונים וטכנולוגיות שונות לאותו חלל, התמודדות במקביל עם תאורה טבעית, התמודדות עם חסכון באנרגיה, וכן הלאה. תרגיל המבוא יעסוק בנושא של תכנון תאורה ידני על נייר שחור, תפיסה שמגדירה את נקודת המוצא, חלל חשוך שאותו אנחנו צריכים להאיר.

מרצים

אדריכל ומעצב תאורה חנן פרץ

 אדריכל רשוי, מאמן ובעל תואר שני בעיצוב תאורה אדריכלית משוודיה ולקראת דוקטורט בתכנון עירוני דיגיטלי משוויץ. בעל סטודיו לעיצוב "פרץ אדריכלות” העוסק במגוון רחב של פרויקטים בישראל וברחבי העולם בנוסף, מרצה בטכניון, באוניברסיטת אריאל ובמכללת שנקר.

המשרד מתמחה במבני מגורים, בתים פרטיים, עיצוב פנים, בנייה ירוקה, התחדשות עירונית (לרבות תמ"א 38), תכנון ועיצוב עירוני ועיצוב תאורה אדריכלית. אנו מאמינים בראיית המגוון כאחד באמצעות היכרות, תכנון ועיצוב מרחב המחייה האנושי, מתוך שאיפה להגיע לאופטימיות בין הסביבה לבין צרכי הלקוח, תוך הקפדה על יצירת חללים ייחודיים וירידה לפרטים הקטנים.

 

 

מעצב תאורה יונתן בלומנקל

חברת ייעוץ תאורה בניהולו של יונתן בלומנקל, יליד שבדיה, בעל רקע אקדמי מאוניברסיטה מובילה בתחום התאורה באירופה. ליונתן ניסיון של למעלה מ-8 שנים בתכנון וייעוץ תאורה מול אדריכלים, מהנדסים ולקוחות פרטיים.

החברה מציעה תכנוני תאורה אדריכלית להשגת פתרונות תאורה חדשניים ויצירתיים לסביבות חוץ ופנים, תוך השגת איזון בין טכנולוגיה, אסתטיקה, יעילות ועלות על מנת להגיע לפתרון אופטימלי עבור הלקוח.

כיום נמצאים בשלבי ביצוע שונים פרויקטים של החברה ברחבי הארץ, ביניהם מתחמי משרדים, מלונות, בנייני עירייה ושימור מבנים ואתרים היסטוריים.

 

סטודיו פרץ אדריכלות

הוקם מרצון להאיר את העולם בחללים מלאי חיים ומשמעות, המאזנים בהרמוניה בין רצונות לצרכים.

 

לחבר את הנקודות                                                                                                                                      ConnectingTheDots# 

לאזן בהרמוניה בין רצונות לצרכים, מתוך הכרה, מקצועיות ורגישות לכל הניגודים שנוצרים, ואף לעיתים משלימים - היא יכולת שמתחדדת עם הניסיון. ככל שהחיבור נעשה רחב, הוליסטי ומוקפד, כך חוויית המשתמש תהיה טובה יותר, מספקת, מאושרת ומתפתחת לאורך זמן. לכן, עלינו להבין, לצבור ידע ועניין בתחומי חיים רבים, כדי שנוכל לעשות בחירות מודעות וחסרות פשרות בהחלטות שאנחנו מקבלים, ובהשפעות שלהן על כל תחומי חיינו: 

 

אור זה חיים                                                                                                                                                      LightIsLife# 

אור מייצג את המקומות שאנו שואפים אליהם, שאנו מקדמים את עצמנו לקראתם, ושדרכם אנחנו יוצקים משמעות למי שאנחנו. בלי אור אין חיים, ולכן חללים, כשמם כן הם, הם מקומות מתים עד אשר מפיחים בהם חיים ומאירים אותם. אור וחיים - האחד הם, רקמה אחת זורמת, השומרת על רצף, ומאפשרת לנו לראות את האדם, את החלל, את הסביבה - כמכלול אחד, שיש בו אינספור ניגודים. הקשר בין אור לחיים, מהרמה הביולוגית והפיסית ועד לרמה החברתית והפסיכולוגית, נבחן באינספור מחקרים, וגם הם עצמם - מעירים אותנו, ומאירים לנו את הדרך. אור היא "המברשת" שבעזרתה אנחנו צובעים את העולם, מחברים את הנקודות, ומבינים את המשמעויות וההשפעות של אור על חיינו:

 

 

 

חלומות ושימושים                                                                                                                                       Dr#DreamsAndNeeds

חלומות הם צורך קיומי, שבלעדי הרצון להגשימם - לא היינו החברה האנושית שאנו היום. לעומתם, צרכים שנאחזים בחלומות, דינם לא להתגשם במציאות. אבל באיזון של בין חלומות לצרכים, בין רצונות לשימושים, נמצאים חללים שמהווים את הקרקע ליצוק עליה תוכן, משמעות, חומרי גלם. אנשים מגדירים, חווים וזוכרים את החללים שהם נמצאים בהם על פי החוויות והמשמעויות שמגדירות אותם, ולכל אחד מאיתנו מאיתנו יש משמעות אחרת שצובעת את החוויות שלנו ממקומות. לכן, חלל צריך להיות מוגדר על פי המשמעות של אלו המשתמשים בו, מבית פרטי ועד מרחב ציבורי רב שימושי. ללא הבנת הצורך, ללא הקשבה לרצון, חללים יאבדו מהמשמעות שלהם, ויוחלפו במשמעות שיעניקו לה אחרים. מה שעוזר באיזון שבין שני הניגודים הללו, שלעיתים לא כל כך סותרים האחד את השני, הוא ארגז הכלים הייחודי שמביא איתו האדריכל:

 

 סילבוס הקורס

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

טבלת סילבוס קורס תאורה.jpg
לחבר את הנקודות (1).jpg
אור זה חיים (2).jpg
חלומות ושימושים (3).jpg
חנן.png
יהונתן.png

טופס הרשמה לקורס תאורה
 

arrow&v
Your Profession | המקצוע שלך

באיזה יום ושעות בשבוע נוחים לך ללמוד

09:00-13:00

17:00-21:00

ראשון

שני

שלישי

רביעי

13:00-17:00

חמישי

שישי

An error occurred. Try again later

Your content has been submitted